Aksoy Alternatif Hayvancılık Web Sitesine Hoşgeldiniz

EN VERİMLİ
tavuk cinslerini,
EN UYGUN FİYATTAN
satıyoruz...

Ligorin Tavuk Cinsleri

Ligorin Tavuklar

Ligorin, tüm dünyada beyaz yumurtacı tavukların en iyi bilinen ve beslenenidir. Kanatlı sektöründe en çok tercih edilen ırktır. Dünyada ticari olarak en çok beslenen ligorinin orijinal adı leghorn'dur. İtalya kökenli bir ırktır.


Ligorin yıllık 320/340 yumurta verimine sahiptir. Kanatlı ve organik yumurta üretiminde bu salma 290/310'dur.


Ligorin küçük boy ve yem tüketimi diğer tüm yumurtacı ırklara göre daha düşüktür.

  • Ligorinlerin günlük yem tüketimi 90/100 gr.'dır.
  • Ligorinler yumurtaya girişin 16. haftasındadır, ancak bu salınım kümes hayvanlarında 18/20 haftalık olabilir.

Doğal omurga, yumurtlama için ideal bir aktif hayvandır. Ancak ülkemizde salıverme kanatlı ve organik yumurta sektöründe ligorinler talep görmemektedir. Bunun nedeni beyaz yumurta yapmalarıdır. Doğal yumurtalar beyaz yumurta olamayacağından ve dolayısıyla yumurtalarına talep olmadığından organik yumurta endüstrisinde ligorin tavukları maalesef beslenmemektedir.

Doğru ürün, en iyi fiyat ve yüksek kalitedeki ürünlerimiz ile müşterilerimizin memnuniyetini yenilikçi yapımızla arttırmak; her işletmeye ürünlerimiz ile karlılık sağlamak, verimliliğini arttırmak hedefimizdir.
Ligorin Tavuk Cinsleri

Sunduğumuz Diğer Hizmetler

  • Teknik veterinerlik desteği
  • Ücretsiz danışmanlık hizmeti
  • Kümesin kurulacağı alanınıza projelendirme
  • Kanatlı kümes imalatı ve kurulumu
  • Kümesleriniz için gerekli ekipman satışı


Ligorin tavuk yetiştiriciliği yapmak isteyen tüm üretici ve müşterilerimiz için satış öncesi olduğu kadar satış sonrası da kanatlı uzmanlarımız ücretsiz danışmanlık ve veterinerlik hizmetimiz bulunmaktadır. Teknik veterinerlik desteğiyle en iyi hizmeti sunduğumuzu iddia ediyoruz. Çünkü biz Türkiye'nin en iyi Ligorin tavuk yetiştiriciliği yapan profesyonel bir firmayız. İddia ediyoruz ki biz her zaman Ligorin tavuk yetiştiriciliğinde en iyi hizmeti sunuyoruz. Her zaman sattığımız her ürünün takipçisiyiz dün vardık bugün de varız yarında ALLAH'IN izniyle sizlerle olmaya devam edeceğiz.